Bezpieczna jazda samochodem

W wielu szkołach jazdy naukę prowadzi się w warunkach komfortowych dla kursanta, czyli wtedy gdy sytuacja na drodze jest wygodna i w miarę optymalna. Z nami pojedziesz nieco dalej. Nauczymy jeździć Cię w ciemnościach – zarówno w ciemnościach kontrolowanych jak i w całkowitej ciemności – co zrobisz gdy zdasz egzamin i nagle w środku nocy zabraknie prądu w latarniach? Po naszym kursie na prawo jazdy będziesz do takiej sytuacji przygotowany! Pokażemy też  jak zachować się w sytuacji gdy na drodze jest ślisko lub gdy niespodziewanie wyskoczy Ci na drogę jakiś zwierzak. Te i wiele innych kryzysowych sytuacji możliwych do przewidzenia przetestujemy w naszej szkole nauki jazdy w Zielonej Górze

ECO Driving czyli oszczędna jazda

Z naszą szkołą jazdy nauczysz się też ekonomicznego i ekologicznego drivingu! Jeśli swoim stylem jazdy chcesz zaoszczędzić pieniądze, czas i przy okazji być bardziej łaskawym wobec środowiska – u nas się tego nauczysz!

Nasz kurs na prawo jazdy organizowany w Zielonej Górze pozwoli Ci na zdobycie wielu cennych umiejętności. Dowiesz się między innymi jak:

 • Poprawnie dbać o samochód
 • Jak odpowiednio eksploatować samochód
 • Jak zmniejszyć zużycie paliwa (nawet o 30%!)
 • Jak zredukować emisję toksycznych gazów do atmosfery
 • Jak poprawić komfort jazdy pasażerom i sobie samemu

 

TEST złych nawyków

Jeśli już wcześniej próbowałeś siadać za kółkiem ze znajomymi, rodzicami, rodzeństwem, a nie odbyłeś kursu teoretycznego, mogłeś/aś nabrać złych nawyków, które teraz utrudnią Ci zdanie egzaminu. Podobna sytuacja dotyczy tych, którzy już mają prawo jazdy, a nie potrafią wyzbyć się negatywnych odruchów. Złe nawyki początkujących, ale i kierowców ze stażem mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Na naszych kursach oduczymy Cię złych nawyków, a dobre umiejętności przekujemy w zalety!

 • Nauczymy Cię jak bezpiecznie rozmawiać przez telefon (z zestawem głośnomówiącym, a bez telefonu w ręku)
 • Oduczysz się palenia papierosów w samochodzie – zmusimy cię do robienia przerw w trasie i wejdzie Ci to w krew
 • Przestaniesz podjadać za kierownicą – to niebezpieczne!
 • Zawsze będziesz Pamiętać o zapięciu pasów!
 • Nauczymy Cię dobierać muzykę i jej natężenie odpowiednie do twojego poziomu koncentracji, by zminimalizować ryzyko rozproszenia uwagi
 • Nauczymy Cię jakich zachowań unikać
 • Wprowadzimy Cię w arkana kultury kierowców:) Dowiesz się jak być przyjacielem innego kierowcy, a nie wrogiem

 

Jazdy doszkalające

Wyeliminujemy negatywne odruchy, jak również pokażemy Ci w których miejscach kierowcy najczęściej (często też nieświadomie) popełniają błędy. Dowiesz się gdzie w naszym mieście nie wolno zawracać, gdzie najczęściej kierowcy wymuszają pierwszeństwo, gdzie kierowcy parkują, a nie powinni.

Razem z Tobą opracujemy najbardziej optymalną drogę codziennego dojazdu – do szkoły, na uczelnię, do pracy – będziesz docierać do celu szybko, skutecznie, ekonomicznie i bez zbędnego stresu!

Pomożemy również osobom, które choć zdały egzamin na prawo jazdy, nie są aktywnymi kierowcami i nie czują się pewnie za kółkiem. Z naszą szkołą nauki jazdy możemy zmienić to podejście – znowu będziesz jeździć samochodem z pewnością siebie i dobrymi nawykami!:)